Progestinų injekcijos

Didelės progestinų dozės kas 3 mėnesius yra sušvirkščiamos į raumenį. Injekcijos užslopina hipofizės veiklą, kuri reguliuoja hormonus ir kiaušinėlius gaminančias kiaušides. Progestinų injekcijų pagrindinis veikimas pasireiškia ovuliacijos slopinimu, gimdos kaklelio gleivių tirštinimu bei gimdos gleivinės vešėjimo stabdymu.

Šios priemonės efektyvumas yra 99,8 procento (2 moterys iš 1000 nelauktai pastoja per pirmuosius vartojimo metus). Praktinis patikimumas - 94 procentai, t.y. 60 iš 1000 moterų nelauktai pastoja per vienerius metus.

Baigus naudojimą, vaisingumas atsinaujina ne iš karto. Suleidus paskutinę progestinų injekciją nėštumo gali tekti laukti vidutiniškai 9 mėnesius.

Šalutiniai reiškiniai: kūno svorio padidėjimas, nereguliarus ir nenuspėjamas kraujavimas, kraujavimo per mėnesines pagausėjimas ar sumažėjimas, mėnesinių išnykimas.

Naudojant progestinų injekcijas, organizme slopinama natūralių estrogenų gamyba, o priemonėje estrogenų nėra, todėl ilgainiui dėl estrogenų trūkumo gali sumažėti kaulų masė (toks poveikis ypač nepageidautinas jauname amžiuje, kai kaulai auga). Dėl šios priežasties progestinų injekcijos gali būti tik alternatyva moterims, negalinčioms vartoti sudėtinės hormoninės kontracepcijos priemonių.

 

 
 
 
 
Šiandien klausiame:

SOS centras

Susisiekite su mumis

Užduokite klausimą, pasiūlykite idėją arba išsakykite problemą.

Klauskite gydytojo

Klauskite Prisimink.lt sveikatos specialistų tiesiogiai!

D.U.K.

Visi dažniausiai užduodami klausimai vienoje vietoje.

Žodynas

Nežinote jums svarbaus termino? Visi paaiškinimai čia.